Alcasorb Rapid (PGAR)

PGAR Emilebilen Sütür

Poliglikolik Asit Rapid

ALCASORB® RAPID sütürleri Poliglikolik Asitten oluşmuş sentetik,emilebilir, steril cerrahi sütürlerdir. Örgülü sütürler kaplama maddesi ile kaplanmıştır. Kaplamalı sütürlerin kaplama malzemesi Kalsiyum Stearat ve Polikaprolakton karışımından oluşmaktadır.

ALCASORB® RAPID sütürleri yaşayan bir organizmaya implante edildiğinde organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. ALCASORB® RAPID sütürleri antijen ve pirojen değildir, emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar.

ALCASORB® RAPID sütürleri Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış tüm gereklilikleri karşılar. ALCASORB® RAPID sütürler boyanmamıştır (doğal, bej).

ALCASORB® RAPID sütürler, USP 6/0 – USP 2 aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

ALCASORB® RAPID sütürleri, steril, örgülü mor renkli, USP 6/0 – USP 2 (metrik 0,7-5) aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

Sütürler bir, iki ve üç düzinelik paketler halinde sunulmaktadır

Paylaş