Alcalactine Rapid (PGLAR)

PGLAR Emilebilen Sütür

Poli (glikolid (90%) – ko – laktid (10%)) Rapid

ALCALACTINE® RAPID sütürleri 90% Poliglikolik Asit ve 10% L- Laktik Asitten sentezlenen bir kopolimerden oluşmuş sentetik, emilebilir, steril cerrahi sütürlerdir. Örgülü sütürler kaplama maddesi ile kaplanmıştır. Kaplamalı sütürlerin kaplama malzemesi Kalsiyum Stearat , Poliglikolik Asit (30%) – L-Laktik Asit (70%) karışımından oluşmaktadır.

ALCALACTINE® RAPID sütürleri yaşayan bir organizmaya implante edildiğinde organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. ALCALACTINE® RAPID sütürleri antijen ve pirojen değildir, emilim sırasında sadece haff doku reaksiyonu ortaya çıkar.

ALCALACTINE® RAPID sütürleri Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış tüm gereklilikleri -çap limitlerinin bazı ölçülerde biraz aşılması dışında- karşılar.

ALCALACTINE® RAPID sütürler boyanmamıştır (doğal, bej). ALCALACTINE® RAPID sütürler, USP 6/0 – USP 2 aralığında, 10cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

ALCALACTINE® RAPID sütürleri, steril, örgülü mor renkli, USP 6/0 – USP 2 (metrik 0,7-5) aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

Sütürler bir, iki ve üç düzinelik paketler halinde sunulmaktadır.

Paylaş