Alcalactone (PGCL)

PGCL Emilebilen Sütür

Poli (glikolid (75%) – ko – kaprolakton (25%))

ALCALACTONE® sütürleri 75% Poliglikolik Asit ve 25% Kaprolakton’dan sentezlenen bir kopolimerden oluşmuş sentetik, emilebilir, steril cerrahi sütürlerdir. ALCALACTONE® sütürleri yaşayan bir organizmaya implante edildiğinde organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. ALCALACTONE® sütürleri antijen ve pirojen değildir, emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar.

ALCALACTONE® sütürleri Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış tüm gereklilikleri karşılar.

Operasyonu kolaylaştırmak amacıyla, ALCALACTONE® sütürler, FDA onaylı D&C mor No:2 ile boyanmıştır. ALCALACTONE® sütürler, USP 6/0 – USP 2 aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

ALCALACTONE® sütürleri, steril, monofilament, mor renkli, USP 6/0 – USP 2 (metrik 0,7-5) aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

Sütürler bir, iki ve üç düzinelik paketler halinde sunulmaktadır.

Paylaş